Vestuvinio žiedo reikšmė

Vestuvinio žiedo reikšmė

Žiedas, kaip vestuvių simbolis, – labai senas atributas

Iki šių dienų vestuvinio žiedo reikšmė yra didelė. Nepaisant, kokios būtų vestuvinių žiedų kainos, jie perkami. Juk šie papuošalai turi ne tik seną tradiciją, bet ir per amžius susiformavusias gilias prasmes.

Istoriniai šaltiniai teigia, kad paprotys per jungtuves užmauti vestuvinį žiedą siekia IV amžių prieš Kristų. Savaime suprantama, tada nebuvo populiarūs nei aukso, nei sidabro papuošalai. Vyrai moterims įteikdavo žiedą, pagamintą iš virvės ar net žolės. Paėmusi į rankas šį atributą, moteris tapdavo jo žmona. Vyras nuo to momento įsipareigodavo savo žmoną saugoti nuo bet kokių pavojų ir ja rūpintis.

Vėliau, kai jau vestuviniai žiedai buvo gaminami iš aukso, sidabro ar kitų metalų, jie liudydavo ir apie savininko socialinę padėtį visuomenėje. Gražus ir brangus žiedas parodydavo tėvams, kad dukra išleidžiama už pasiturinčio ir įtakingo vyro.

Maginė ir praktinė vestuvinio žiedo reikšmė

Senovės romėnai ir kitų tautų žmonės vestuvių su romantika nesiejo. Metalinis žiedas buvo įsipareigojimų simbolis ir garantija, kad vyras finansiškai išlaikys žmoną ir vaikus. Todėl jis iš anksto savo sužadėtinei sužadėtuvėms padovanodavo stiprų metalinį žiedą. Mergaitė vis dar galėjo būti maža, tačiau tai niekam netrukdė: metalinis žiedas reiškė, kad sužadėtuvės įvyko ir nuotakos bus laukiama, kol ji užaugs. Po vestuvių dažniausiai metalinis žiedas buvo keičiamas į auksinį ar sidabrinį.

Be minėtų priežasčių, vyrauja ir su magija susiję vestuvinio žiedo reikšmės aiškinimai. Teigiama, jog senovėje užburtas žiedo ratas simbolizavo begalybę, o struktūros glotnumas („puošmenų“ nebuvimas) – šeimos gyvenimo lygumą ir lengvumą.

Dėl to pasipuošę šiuo simboliu vyras ir moteris pažadėdavo vienas kitam begalinę ir nesibaigiančią meilę. Ši simbolinė reikšmė išlikusi ir iki šių dienų. Auksiniai vestuviniai žiedai siejami su stabilumu, meile, ilgu bendru gyvenimu. Ypatinga šio papuošalo prasmė: dviejų žmonių susivienijimas į vieną visumą.

Taigi, nuo seno vestuviniai žiedai laikomi galingais simboliais. Rinkitės juos elektroninėje parduotuvėje „Klasikiniai žiedai“ ir kurkite gražią ir harmoningą šeimą.

klasikiniai-ziedai-apie-mus
lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian