Ant kurios rankos nešiojamas vestuvinis žiedas

Ant kurios rankos nešiojamas vestuvinis žiedas

Nors vestuviniai žiedai nešiojami jau daugybę amžių, vis pasigirta klausimas: ant kurios rankos nešiojamas vestuvinis žiedas? Įdomu pasekti šio žiedo istoriją ir sužinoti, ant kurio piršto ir kokiu tikslu jį mūvėdavo mūsų protėviai.

Archeologinių kasinėjimų metu mokslininkai išsiaiškino, kad pirmieji vestuviniai žiedai, labiausiai primenantys dabar egzistuojančius, atsirado dar senovės Egipte.  Kilmingieji sutuoktiniai nešiojo aukso ir sidabro žiedus, vargingesnių vestuviniai žiedai buvo gaminami iš vario ir geležies.

Egipto gydytojai nuo seno puikiai išmanė žmogaus anatomiją. Jie tikėjo, kad yra nervas, einantis iš širdies į kairės rankos pirštą. Todėl ant šio piršto jie pradėjo nešioti vestuvinius žiedus. Tiesa, kai kuriose Egipto ir Senovės Izraelio vietose vestuviniai žiedai buvo nešami ant kairiojo rankos vidurinio piršto.

Viduramžiais gydytojams buvo draudžiamas skrodimas, todėl visos žinios apie anatomiją buvo gautos iš senovės rankraščių. Nervas, tariamai jungiantis kairę ranką ir širdį, tada poetiškai buvo vadinamas „meilės arterija“. Tačiau tuo metu vestuvinių žiedų bei kitų papuošalų bei rūbų mados tiesiogiai priklausė nuo valdovų įsakymų. Daugybė karalių, suverenių kunigaikščių ir grafų išleido įsakymus, kaip dėvėti vestuvinius žiedus. Dėl to atsirado labai daug variantų, minima, kad kai kuriose šalyse vestuviniai žiedai buvo nešiojami net ant nykščių.

Tad atsižvelgiant į šiuos faktus neįmanoma tiksliai įrodyti, ant kurios rankos vestuvinis žiedas buvo mūvimas. Galima tik stebėtis, kad vestuvinio žiedo nešiojimas ir jo tradicijos tokios įvairios, pavyzdžiui:

  • XVII a. Anglijoje žiedu papuošdavo nykštį.
  • Riteriškoje Vokietijoje žiedas buvo nešiojamas ant mažojo piršto.
  • Pietų Azijoje žiedą mūvėdavo tik ant dešinės rankos, dažniausiai nykščio.

Nors ir niekas negali pasakyti, ant kurios rankos teisingiausia būtų nešioti vestuvinius žiedus, aišku viena – auksiniai vestuviniai žiedai vis dar populiarūs. Vestuvinių žiedų kainos įvairios ir į jas atsižvelgdami bet kurios socialinės padėties įsimylėjėliai gali juos įsigyti ir lemtingą akimirką užmauti – nesvarbu, ant kurios rankos, svarbu su meile.

lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian